В минулому драпірування стін тканиною рахувалось ознакою розкоші, а дороговизна матеріалу робила таке оформлення недоступним для загалу. Методика прикрашання стін тканиною теж залишала бажати кращого – це був надзвичайно незручний та довгий процес. У наш час вже не доводиться докладати таких зусиль – для того, щоб надати стінам своєї оселі неповторного шарму, достатньо поклеїти текстильні шпалери. Текстильні шпалери – це сучасний облицювальний матеріал, яким можна обклеювати стіни так само, як і, до прикладу, паперовими шпалерами.
Які бувають текстильні шпалери – види та особливості
Що стосується різновидів текстильних шпалер, то тут грають роль дві основні характеристики: по-перше, з якого матеріалу виготовлений зовнішній текстильний шар, від якого залежить вигляд шпалер (це зазвичай льон, фетр, шовк або джут); по-друге, матеріал основи (флізелін, папір або ж синтетика). Спочатку давайте розглянемо особливості шпалер із кожного виду тканин окремо.
- Лляні шпалери. Льон – це прекрасний натуральний матеріал, однак у чистому вигляді лляну тканину для виготовлення текстильних шпалер використовують вкрай рідко. Для того, щоб текстильні шпалери із лляної тканини легко клеїлись і довго служили, до складу лляної тканини додають частку синтетичних волокон. Утім шпалери із 100% льону теж існують – вони менш популярні і дещо дорожчі, та цей товар також може знайти свого прихильника. Якщо Ви вирішили придбати лляні текстильні шпалери, Вам слід знати, натуральний матеріал може мати кольорові відхилення навіть у межах одного рулону, тож оформити всю стіну повністю без найменших коливань кольору може і не вдатись. Також цікавим та, імовірно, виграшним рішенням для інтер’єру буде виконати “безшовну” поклейку цих шпалер.
- Фетрові шпалери. Ці шпалери можуть виготовлятись або із поліпропілену, або ж із натуральної фетрової тканини. Як і лляні шпалери, натуральні фетрові шпалери не можна мити – лише чистити порохотягом. Що стосується шпалер із поліпропілену, то його можна мити, і навіть можна при цьому використовувати незначну кількість миючого засобу.
- Джутові шпалери. Джут – це рослина родом із Індії, з волокон якої виготовляють напрочуд міцні тканини і мотузки. Такі текстильні шпалери можуть похвалитись не тільки гарним зовнішнім виглядом, а ще й чудовою міцністю.
- Шовкові шпалери. Тонка дорога розкіш, що здатна елегантно прикрасити стіни спальні чи вітальні. Витонченість шовкової тканини здавна притягувала поціновувачів, однак якщо Ви хоча б раз мали справу з шовковими шпалерами, то мали би помітити, що поклейка шовкових шпалер – завдання не з легких. Ці текстильні шпалери вимагають особливої ретельності та акуратної поклейки, адже тонкий матеріал важко стикувати і під ним стає помітною кожна нерівність стіни.
Види матеріалів для основи текстильних шпалер
Як було зазначено вище, сучасні текстильні шпалери зазвичай виготовляють на такій основі:
- Шпалери на флізеліновій основі. Флізелін – один із найбільш поширених матеріалів для виготовлення шпалер. Текстильні шпалери на флізеліновій основі легко клеїти, однак їх обов’язково потрібно просочувати клеєм.
- Шпалери на паперовій основі. Цей варіант – для справжніх поціновувачів екологічно чистих матеріалів. Їх дещо важче клеїти, аніж шпалери на якійсь іншій основі, але в цілому це далеко не таке важке завдання, як може здатись. Особливо, якщо порівняти із примхливою шовковою тканиною.
- Шпалери на синтетичній основі. Завдяки основі із тонкого поролону шпалери отримують шумопоглинаючі властивості, а ще вони достатньо м’які на дотик. Товщина цих шпалер може досягати п’яти міліметрів, тож без знання справи краще не братись за їх поклейку – такі шпалери потребують досвіду.
Де придбати якісні текстильні шпалери
Обрати шпалери чи будь-які інші елементи для дизайну та декору Вашого інтер’єру Ви можете тут: дивитись каталог.
У разі виникнення будь-яких запитань щодо замовлення Ви можете звернутись до нас через форму зв’язку або за номером телефону (розділ “Контакти“) – ми завжди раді Вам допомогти та порадити.
Також Ви можете замовити безкоштовний дзвінок на нашому сайті – ми зателефонуємо Вам на протязі 10 хвилин у робочий час.
На все добре!