В 2018 році дедалі помітнішим стає тяжіння до природних та екологічно чистих матеріалів. В моду знову входять льон та бавовна, впевнено витісняючи синтетику на всіма забутий задній план, а на зміну неоновим барвам приходять спокійні, приглушені природні відтінки. Не оминули ці зміни і сферу дизайну інтер’єру: тепер тканини та декоративне покриття цінуються перш за все за свою екологічність. Тож на початку 2019 року можна буде впевнено сказати, що покриття підлоги монолітним паркетом чи паркетною дошкою із натуральної деревини – це не тільки надійне і довговічне рішення, а ще й виграшний дизайнерський хід.
Та чим відрізняються паркетна дошка та власне паркет? Про це – у новій статті від “Галереї Декору”.
Паркетна дошка: характеристики, склад, плюси та мінуси
Паркетна дошка, виготовлена із дорогої породи дерева, іноді виявляється найбільш стильною та престижною частиною інтер’єру. І не дивно – навіть далекі від понять професійного дизайну інтер’єру люди зазвичай добре розуміють красу та цінність виробів із натуральної деревини.
Паркетна дошка, на відміну від монолітного паркету, складається із декількох шарів. При цьому лише верхній шар виготовлений із дорогої презентабельної деревини, нижні шари – це підкладка із недорогих видів дерева, і зазвичай для них використовується хвойна деревина. Чим менше шарів є в паркетній дошці і чим товщий верхній шар, тим дорожчою і престижнішою є паркетна дошка. Товщина верхнього шару може варіюватись від 0.6 мм до 6 мм – зрозуміло, чим товстіший шар деревини, тим кращою рахується дошка, адже дана характеристика прямо пропорційно впливає на довговічність та привабливий вигляд матеріалу. При тому товщина усієї дошки загалом зазвичай складає близько 14 мм.
Завдяки підкладці із дешевших порід дерева паркетна дошка є більш доступним у фінансовому плані матеріалом, аніж монолітний паркет. Термін її служби зазвичай складає близько двадцяти п’яти років, однак при правильному догляді та дбайливому ставленні термін “життя” матеріалу можна збільшити удвічі.
Плюси паркетної дошки:
- паркетна дошка – це натуральний матеріал, який є екологічно чистим;
- її легко укладати;
- порівняно доступна ціна, на відміну від монолітного паркету;
- низький ризик деформації покриття після його укладки;
- довговічність матеріалу.
Мінуси паркетної дошки:
- як і ламінат, паркетна дошка – чутливий до вологи матеріал, тому вологе прибирання слід проводити акуратно, не допускаючи потрапляння значної кількості води та миючого засобу на поверхню підлоги;
- паркетну дошку легко пошкодити; рекомендується прикріпити накладки на ніжки меблів у кімнаті;
- відремонтувати поламану чи сильно пошкоджену паркетну дошку практично неможливо.
Паркет та його особливості
Традиційно монолітний (тобто одношаровий) паркет виготовляють із листових порід дерева, які мають вищий показник міцності, аніж хвойні породи дерев. Для виготовлення паркету використовують тільки породи середньої і високої твердості, до яких відносяться граб, дуб, венге, модрина, світлий клен, іроко, ятоба, ясен тощо. Цілком логічно, що паркет є більш міцним матеріалом, аніж паркетна дошка. Однак і ціна його, на жаль, є на порядок вищою.
Плюси паркету:
- як вже зазначено вище, паркет – це матеріал, що складається із одного шару дорогих листових порід дерева;
- паркет – надзвичайно довговічний матеріал, тож при правильній укладці і догляді він служитиме багато десятків років;
- паркет, на відміну від паркетної дошки, можна викласти тим візерунком, який Вам більше припаде до душі.
Мінуси паркету:
- демонтувати паркет – ще та морока, тож якщо Ви вирішили покласти паркет, знайте: нікуди він з Вами подорожувати не збиратиметься;
- висока ціна матеріалу.
Підбиваючи підсумки, можемо зазначити, що у обох видів покриття є свої суттєві переваги: паркетна дошка поєднує в собі невисоку ціну та простоту укладання, а паркет – це благородний матеріал, здатний служити надзвичайно довго. Тож вибір за Вами – а якщо Ви бажаєте замовити покриття чи будь-які інші елементи для декору та дизайну інтер’єру, можете скористатись нашим каталогом, зателефонувати нам, замовити безкоштовний зворотній дзвінок або ж завітати у наш салон (розділ “Контакти“).
Міцного Вам здоров’я!