Офісне освітлення: критерії вибору та гарантія якості

Правильно обране офісне освітлення суттєво впливає на втомлюваність та ефективність роботи офісних працівників – такий висновок зробили науковці, що досліджували вплив різних типів освітлення на працездатність людей, що проводять в офісі більшу частину робочого дня. При тому на самопочуття та втомлюваність людей, котрі працюють в офісних умовах, впливає як колір, так і інтенсивність освітлення. Втомлюваність та печіння в очах і головний біль наприкінці робочого дня – ось чим загрожує нам неправильно підібране офісне освітлення. Яким критеріям має віповідати світло в офісному приміщенні та як не помилитись із вибором, ми сьогодні покроково розглянемо у нашому блозі.

Рівень освітленості приміщення

Освітленість – це величина, яка дозволяє виміряти кількість освітлення, створюваного світловим потоком, який падає на поверхню. Її ми визначаємо в люксах (скорочено – лк). Око людини не здатне точно визначити рівень освітлення – тож якщо Ваші очі швидко втомлюються та червоніють, причина неприємностей може бути якраз у недостатній кількості освітлення. Ось чому прийнято користуватись приблизними санітарно-гігінічними нормами, які вказують рекомендований рівень освітлення кожного приміщення. До прикладу, в жилому приміщенні рекомендований рівень освітленості при люмінесцентному освітленні – 300 люкс, а при освітленні лампами розжарювання – 150 люкс.

Що ж до освітлення в умовах офісів та інших робочих приміщень, тут діють такі норми:

  • офіси, де люди працюють за комп’ютерами – 200-300 лк;
  • офіси, в яких здійснюються креслярські та проектувальні роботи – 500 лк;
  • офіси з великою площею – 400 лк;
  • конференц-зал – 200 лк;
  • коридори, комірчини, підсобки – 50-75 лк;
  • сходи – 50-100 лк.

blank

Індекс кольоропередачі Rα та коефіцієнт пульсацій

Індекс кольоропередачі – це показник, що вказує на те, наскільки добре чи погано будуть розпізнаватись людським оком кольори приданому освітленні. Офісне освітлення має мати індекс кольоропередачі не нижчий, ніж 80.

Коефіцієнт пульсацій для офісних приміщень допускається в діапазоні від 5 до 20%. Але для напруженої роботи, пов’язаної із навантаженням на зір, тільки від 5 до 10%.

Колірна температура світильників

Колірна температура вказує на те, якого кольору буде світло – діапазон значень іде від 1 800 до 10 000 К. В загальному прийнято рахувати таке розділення колірної температури:

  • 2 700 – 3 200 К – теплий колір (жовтуватий)
  • 3 500 – 4 500 К – нейтральне (денне) освітлення
  • 4 700 К – 6 000 К – біле світло
  • понад 6 000 К – яскраве, холодне біле світло.

У робочій зоні офісу рекомендується використовувати холодне біле світло (6 000 – 6 400 К).
Для кімнати відпочинку персоналу підійдуть світильники з теплим м’яким світлом (2 700 – 3 000 К).
Для переговорних кімнат краще використовувати лампи денного світла з колірною температурою 4 000 – 5 000 К.

blank

Де замовити та придбати світильники у Львові?

Ви можете придбати світильники для Вашого офісного та/або житлового приміщення на нашому сайті або у салоні за адресою, вказаною у розділі “Контакти”. Також у разі виникнення запитань стосовно нашого асортименту та інших пропозицій просимо замовити безкоштовний зворотній дзвінок за формою, вказаною на сайті, або зателефонувати нам самостійно – як Вам зручніше.

Гарного Вам дня та яскравого світла у Вашому домі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen + ten =

blank
У Вас є запитання? Залишіть заявку

І ми звяжемось з Вами протягом 10 хв

""
1
Ваше ім'яyour full name
Ваш телефонyour full name
Previous
Next
blank
blank
blank
blank