Ковролін для вітальні. Вибір та догляд
Для оформлення вітальні часто обирають ковролін. І не дивно – цей матеріал зручний у використанні та доволі довговічний (термін його гарантованої служби складає близько десяти-п’ятнадцяти років). Окрім того, ковролін не псується від пересування меблів та інших механічних пошкоджень так сильно, як ламінат чи килим.
Не всі знають, але ковролін – це хороша альтернатива для людей, що страждають алергією на пил, і через це не можуть почувати себе комфортно в кімнаті, де є килимове покриття. Ковролін має здатність “витягувати” пил із повітря, вбираючи його в себе, тож дихати в кімнаті з ковроліном легше, аніж у кімнаті, де є килим чи узагалі немає покриття.
Щодо складових ковроліну, то цей матеріал має три компоненти: це ворс, основа та клей. Ворс може бути як штучним, так і натуральним; із натуральних матеріалів традиційно використовують шерсть або бавовну, однак є й більш екзотичні, а відтак і дорожчі варіанти – до прикладу, льон чи кокос. Ворс зі штучних складників, зрозуміло, є більш дешевим.
Як вибрати ковролін для вітальні?
Переважно вибір полягає у тому, який має бути склад ковроліну. Тож ми підготували для Вас декілька “за” і “проти” штучних та натуральних матеріалів у складі ворсу.
Штучний ворс:
- легко чиститься – штучний ворс швидше сохне, тож його зручно чистити миючим порохотягом;
- низька ціна у порівнянні з натуральним ковроліном;
- штучний ворс більш недовговічний, якщо у його складі є бавовна чи олефін. Ковролін із основою з нейлоном трохи дорожчий, однак має довший термін служби.
Натуральний ворс:
- ковролін із натурального ворсу має здатність дещо линяти в перші місяці після покупки;
- довго сохне після обробки миючими засобами;
- натуральний ворс суттєво дорожчий, аніж штучний;
- ворс із натуральних матеріалів більш делікатний і може швидше втратити товарний вигляд;
- натуральний ворс є більш екологічним та міцним.
Якщо Ви вирішили постелити ковролін по всьому периметру вітальні, радимо зупинити свій вибір на покритті із низьким або середнім ворсом – оскільки у цій кімнаті висока прохідність, ковролін із високим ворсом набагато більше піддаватиметься зношуванню.
Велике значення має правильний вибір кольору, адже від нього залежить те, яку атмосферу матиме кімната і як покриття буде поєднуватися з дизайном кімнати. Якщо Ви вважаєте, що кімнаті бракує сонячного світла, то ми радимо обрати світлі і теплі відтінки або їх комбінації – бежевий, світло-коричневий, жовтий. Надлишок світла можна врівноважити холодними і більш темними кольорами або їх комбінаціями.
Догляд за ковроліном у вітальні
Популярність ковроліну як покриття для вітальні зумовлена не тільки зручністю його використання (так, навіть найбільш “зграбній” людині вкрай важко буде перечепитись через ковролін, як це буває з килимками – тож це важлива перевага для сімей із дітьми) та довгим терміном служби. Є ще одна перевага цього покриття, яка порадує господарів дому – його надзвичайно легко чистити. Однак є одна пересторога: якщо Ви придбали виріб із натуральних матеріалів, його не варто чистити миючим порохотягом. Ворсинки натурального ковроліну погано сохнуть, що може стати тривалою незручністю.
В загальному випадку догляд за ковроліном мінімальний: варто чистити його порохотягом мінімум один раз на тиждень та видаляти плями засобом для виведення плям по мірі їх виникнення, не даючи їм засохнути та в’їстись в покриття. Також рекомендовано один раз на місяць проводити прибирання з використанням вологої ганчірки. Якщо ж Вам зручніше користуватись миючим порохотягом, радимо збирати воду з ковроліну із особливою ретельністю.
Де можна придбати якісний ковролін?
Вибрати, замовити та придбати якісний ковролін Ви можете на нашому сайті або ж у салоні (адреси та контактні номери телефонів ми зазначили у розділі “Контакти”), а в разі виникнення будь-яких запитань щодо замовлення Ви можете звернутись до нашої підтримки – ми завжди раді Вам допомогти та порадити.
Також Ви можете замовити безкоштовний дзвінок на нашому сайті – ми зателефонуємо Вам на протязі 10 хвилин у робочий час.
Приємного Вам дня!