Що таке ламінат та чому його називають ламінованим паркетом?

Якщо декілька десятиліть тому ламінат був радше рідкісною забаганкою, то сьогодні його можна зустріти мало не всюди. Це покриття добре виглядає і має прекрасні експлуатаційні характеристики. І при всьому розмаїтті кольорових палітр та текстур може похвалитись приємними цінами – справжнісінька знахідка, якщо Ви задумали оновити свій інтер’єр.

Почувши назву цього покриття, перша асоціація, яка спадає на думку – процес ламінування. І правда в цьому таки є: як відомо, ламінування – це покриття паперу прозорим полімером з метою зробити матеріал довговічним, захистити його від вологи, пилу та механічних пошкоджень. Аналогічна технологія використовується при виготовленні ламінату: його шари спресовуються, а тоді покриваються прозорим верхнім захисним шаром.

blank

Основні характеристики та особливості ламінату

Існує кілька варіантів виготовлення ламінату:

DPL – в цьому випадку всі шари проходять під пресом одночасно. Це дозволяє здешевити процес і перешкоджає розшаруванню покриття, але малюнок і структура на вигляд менш «натуральна».

HPL – в цьому процесі спочатку пресується основний шар (HDF-плита), а потім під тиском і при температурі близько 160 ° С наносять стабілізуючий, декоративний і захисний шари. Такий ламінат має велику щільність, а значить і кращу вологостійкість і міцність.

Ламінат зазвичай складається із чотирьох або п’яти шарів. Верхній – захисний. Одразу під ним знаходиться тонкий декоративний шар із необхідним малюнком. Нижче – основа товщиною 6-8 мм, на яку варіативно можуть бути наклеєні ще кілька шарів паперу чи ізолювального матеріалу (залежить від виробника та цінової категорії матеріалу). Останній шар – стабілізуючий.

Укладання

Укладання ламінату відбувається методом з’єднання його кромок. У загальному випадку пластини вставляються один в інший по системі «шпунт-паз», а місця кріплень проклеюються. Більш якісний ламінат можна укладати без клею – пізніше за потреби його можна знімати і переукладати заново. Слід бути дуже акуратним при укладанні ламінату з проклеюванням – адже переукласти погано складене покриття буде неможливо.

Ціна

Ламінат є недорогим – у всякому разі, він відчутно дешевший за покриття із природніх матеріалів.

Основні плюси і мінуси

Однією з переваг ламінованої підлоги є те, що її легко чистити і вона достатньо стійка до подряпин. Тож у домі, де живуть діти або домашні тварини, ламінат буде дуже доречним. Також важливу роль відіграє вигідна ціна. Основним недоліком ламінату є те, що вода, яка тривалий час залишається на поверхні підлоги, може призвести до набухання покриття – особливо, якщо потрапляє між швами.

blank 

Де купити якісний ламінат у Львові

Вибрати, замовити та купити якісний ламінат, паркет, шпалери, штори та будь-які інші товари і декор для дизайну інтер’єру Ви можете на нашому сайті або ж у салоні (адреси та контактні номери телефонів ми зазначили у розділі “Контакти”). У разі виникнення будь-яких запитань щодо замовлення Ви можете звернутись до нас через форму зв’язку або за номером телефону – ми завжди раді Вам допомогти та порадити.

Також Ви можете замовити безкоштовний зворотній дзвінок на нашому сайті. Ми зателефонуємо Вам на протязі 10 хвилин у робочий час.

Приємного Вам дня!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 + 17 =

blank
У Вас є запитання? Залишіть заявку

І ми звяжемось з Вами протягом 10 хв


    Світові бренди представлені у нашому салоні

    blank
    blank
    blank
    blank