Сьогодні радянські килими плавно починають скидувати із себе позначку “моветон”. Візерунчатий килим, що раніше висів мало не над кожним ліжком, тепер не пережиток 90-х, а модний та сучасний тренд. Особливим попитом знайомі нам з дитинства товсті червоно-бурі килими користуються зараз на зарубіжному ринку.

Та спочатку – трохи спогадів.

Чому радянські килими вішали на стіну над ліжком?

Можливо, притаманні “хрущівським” дизайнам інтер’єру килими на стінах комусь здаються дивакуватою особливістю українського та російського радянського побуту, та у цього явища є логічне пояснення.

blank

По-перше, квартири у багатоповерхівках, збудованих за часи Радянського Союзу, мали до болі мало квадратних метрів. Тому всі ліжка розташовували вздовж стін: так можна було зберегти більше місця у центральній частині кімнати. Відповідно людина, що ночувала на ліжку, постійно торкалась уві сні до холодної стіни. От і вкривали простір над ліжком за допомогою килима – для тепла та затишку.

По-друге, тонкі стіни не могли похвалитись доброю звукоізоляцією, тож килим допомагав поглинати зайвий шум.

По-третє, килим сьогодні і радянський килим – це дві абсолютно різні речі. Якщо зараз Ви можете придбати будь-яку дизайнерську новинку через інтернет-магазин, навіть не виходячи з дому (так само, як і на сайті “Галерея Декору“), то раніше це було зовсім не так просто. Товсті добротні килими було складно роздобути, так й коштували вони, як три зарплати. Тож не дивно, що такий цінний декор не стелили на підлогу, а вішали на стіну, де ним можна було милуватись.

Ян Кат, Австралія та радянські килими

Колекція “From Russia with love”, створена в Австралії,  – це ті ж радянські килими, тільки у новому, сучасному та трендовому дизайні. Можна сказати, що в руках дизайнера килимів Яна Ката радянські килими отримали друге дихання.

JAN KATH килимJAN KATH килимblankJAN KATH килимblankblank

Ось що каже сам Ян Кат про те, як до нього прийшло натхнення створювати власні, неповторні колекції:

«Протягом перших двох років після початку своєї творчої діяльності я розробив дуже поширені, можна навіть сказати, банальні лінії. Я подивився ліворуч і подивився праворуч і спробував створити те, що зараз добре продається. Але коли ви плаваєте в мейнстрімі, ну … ви згодом можете відчути, що повітря там дуже не вистачає.”

Колекція, що містить у собі близько двох десятків килимів у псевдо-радянському стилі, залишає по собі враження. Стосовно звиклої творчості Яна Ката ці “оновлені” радянські килими – щось відчутно яскравіше та більш кольорове, аніж притаманний більшості його робіт мінімалістичний та врівноважений дизайн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × five =

blank
У Вас є запитання? Залишіть заявку

І ми звяжемось з Вами протягом 10 хв

""
1
Ваше ім'яyour full name
Ваш телефонyour full name
Previous
Next
blank
blank
blank
blank