Кухня – це та кімната у домі, яку відвідують найчастіше. І часу тут проводиться чимало: окрім своєї основної функції – приготування їжі – кухню часто використовують і як їдальню, і як місце, де можна порозмовляти за чашкою гарячого напою. Та якщо знехтувати основними правилами щодо освітлення в кухні, ця зона може стати не надто комфортною.

У цій статті ми розкажемо, як оформити освітлення в кухні так, щоб ця кімната виглядала затишно та естетично, а Ви отримували максимум задоволення від користування нею.

Помилка 1. Колір стелі темніший, ніж колір стін.

Коли стеля значно темніша за стіни, то жодне освітлення в кухні не зможе до кінця виправити ситуацію. Справа у тім, що стеля темних чи насичених відтінків візуально зменшує висоту стін приміщеня. Складається враження, неначе стеля “нависає” над кімнатою, і у приміщеннях із низькими стелями це небажаний ефект. Особливу увагу слід звернути, якщо освітлення в кухні спрямоване знизу вверх: це лише підсилить негативне візуальне враження від “важкої” стелі.

темна стеля в кухні   темна стеля в кухні, типові помилки освітлення

 

Помилка 2. Одне центральне джерело світла на одну кімнату.

Два-три десятки років тому освітлювати кімнату за допомогою одного-єдиного центрального світильника було поширеним та абсолютно звичним рішенням. Однак у розрізі сучасного дизайну інтер’єру існує безліч набагато ефективніших та в рази більш комфортних варіантів освітлення в кухні. Люстра в кухні зараз можлива лише у двох випадках: або це стильне дизайнерське рішення, або ж моветон, пережиток радянського типу оформлення інтер’єру. І перший варіант від другого здебільшого відрізняється наявністю додаткових точок освітлення.

Оскільки кухня – це зона високої фізичної активності, то освітлення повинне бути практичним та ефективним. Іедальним варіантом буде точкове освітлення – до того ж, на ринку є величезна кількість компактних та стильних світильників, які додадуть Вашій кухні сучасного вигляду та не стануть “відкушувати” висоту стін. А дизайнерська оригінальна люстра може стати додатковим освітленням: спробуйте розмістити її над обіднім столом, і Ваша кухня виглядатиме, як на сторінках дизайнерських видань.

люстра в кухні

Помилка 3. Усі джерела світла розташувати на стелі.

Коли абсолютно все світло в кухні падає зі стелі, це знижує зручність користування робочими поверхнями. Спробуйте розташувати додаткове освітлення під верхніми шафками та над плитою – і процес приготування їжі стане значно приємнішим. Також використовуйте на повну природне освітлення – римські штори чи штори в стилі “кафе” допоможуть впустити до кухні якомога більше світла, а світлі стіни й біла стеля допоможуть розсіяти його по всій площі кімнати.

підсвітка робочих поверхонь у кухні

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + fourteen =

blank
У Вас є запитання? Залишіть заявку

І ми звяжемось з Вами протягом 10 хв

""
1
Ваше ім'яyour full name
Ваш телефонyour full name
Previous
Next
blank
blank
blank
blank