Ми створюємо не просто красивий дизайн, ми створюємо атмосферу.

Шпалери

Шпалери

Декоративні штукатурки

Декоративні штукатурки

Ліпнина

Ліпнина

Штори та карнизи

Штори та карнизи

Художні роботи

Художні роботи

Елементи інтер'єру

Елементи інтер'єру

Фен-шуй про кольори Львів

ФЕН-ШУЙ - це не керівництво по прикрасі інтер'єру: ніхто не може сказати вам, які кольори вибрати для вашого будинку. Проте можна знайти колірну гамму, яка вам до душі і яка створює хороший фен-шуй в будинку.  Ключовим моментом є вибір колірних відтінків, які личать вашому елементу і напряму компаса, залежно від того, до якого типа астрологічної тварини ви належите. 

Напрям компаса і колір

Південь:                                       насичені червоні. 

Південний схід:                         червоні, помаранчеві, жовті. 

Схід:                                             насичені зелені. 

Північний схід:                           приглушені зелені. 

Північ:                                          сині, чорні. 

Північний захід:                        жовтувато-білі. 

Захід:                                           білі, з м'якими (золотими) відблисками. 

Південний захід:                      коричневі, жовті. 

Всі кольори відносяться або до інь, або до ян. Уникайте переважання одного кольору, прагніть створити гармонійну палітру кольорів, адже людина краще всього відчуває себе в будинку, де панує гармонія, де збережений і підтримується природний баланс інь і ян. Експериментуйте з яскравістю, насиченістю і інтенсивністю різних кольорів, підбирайте такі поєднання, які ідеально відповідають призначенню кімнат, вашим цілям.

Світло - ваш вірний союзник, він допоможе ефектно виділити потрібний колір, підсилити його яскравість або змінити в потрібну сторону його тон (теплий, холодний). Спробуйте міняти освітлення кімнат (яскраве, приглушене) і відмітьте, яке найблаготворніше впливає на ваше самопочуття і настрій;  Кожен з кольорів активізує певну зону багуа, є універсальним засобом залучення ци. Але ви підсилите ефект, що надається кольором, якщо додасте до основного кольору свій власний - колір своєї стихії. 

Кожна з кімнат вашої квартири повинна носити індивідуальний характер, мати свій настрій і розповідати про смаки, звички, особливості характеру свого господаря. Почніть "розфарбовувати" будинок в ті кольори, які подобаються вам, позитивно впливають на ваше самопочуття. Довіртеся своїй інтуїції, а яскраві плями, стимулюючі кольори додайте в інтер'єр в міру необхідності.  

ЧЕРВОНИЙ

В Китаї червоний колір вважається кольором сили, активності, пристрасті. Поєднання червоного із золотим (будь-яким іншим символом грошей) у інтер'єрі - вірний засіб залучення грошового успіху, символ щастя і благополуччя. Якщо вам потрібно направити ци в сектори багатства або слави, то червоний колір - ідеальний помічник.  

Користуватися червоним кольором для залучення ци і успіху необхідно досить обачно. Перевага червоного в інтер'єрі може викликати агресію, гнів у людини Вогню, повернути в хаос розмірене життя людини Металу. У свою чергу, червоний колір не терпить поряд з собою блакитного і чорного - символів Води. 

Фен-шуй рекомендує застосовувати червоний і його відтінки в приміщеннях, так або інакше пов'язаних з активною діяльністю (фізичною або духовною) для створення атмосфери натхнення, енергії, які знаходяться під заступництвом Вогню. Спортивний і ігровий зали, кухня, ресторан - типові приклади таких приміщень. 

Аксесуари "вогненного" кольору підсилять будь-який сектори вашого будинку, привнесуть динамізм в кожну сферу життя, додадуть рішучості вашим вчинкам і оптимізму думкам. 

У зонах шлюбу і сім'ї його присутність бажана, але в невеликій кількості, у поєднанні з іншим кольором, стримуючим енергію червоного, наприклад з білим.  Пам'ятаєте, що, бажаючи збудити в своєму партнерові по шлюбу пристрасть і любов, ви можете досягти прямо протилежного результату: скандалу або настільки сильного спалаху гніву, який зруйнує і спопелить ваші стосунки з улюбленою людиною. 

Порада-застереження: не використовуйте червоний для фарбування воріт, дверей, вікон, орієнтованих в західному і східному напрямі. 

ПОМАРАНЧЕВИЙ І ЗОЛОТИЙ

Помаранчевий - відтінок червоного кольору, що поєднує його силу, енергію з добродушністю жовтого. Це дуже сприятливий колір, він розташовує до спілкування, несе з собою енергію добра, благополуччя і творення. Залучити позитивну енергію в зону дітей ви можете саме цим кольором.  Помаранчевий називають кольором знань, оскільки він стимулює розумову активність, уяву, благотворно впливає на процес запам'ятовування людиною інформації. Бажано застосовувати його для обробки приймальних офісів, віталень і кімнат для занять (у тому числі учбових кімнат освітніх шкіл). 

Золотий - колір Металу, шани і пошани. У Китаї одяг цього кольору міг носити лише імператор, його родичі і вибрані з числа придворних. Його теплий металевий блиск здатний міняти настрій людей на позитивне, оптимістичне, підсилювати відчуття власної гідності, будити всі добродійні якості характеру людей Металу, Землі, Води.

Золотий колір - колір грошей, в поєднанні з червоним - символ багатства і достатку. Найчастіше в інтер'єрі використовується саме з метою залучення грошового успіху, досягнення фінансового благополуччя чесним шляхом (кропіткою працею, старанністю, наполегливістю), в зонах багатства, шлюбу, дітей. 

БІЛИЙ

Білий колір символізує чистоту помислів людини, його невинність і безтурботність. Він будить любов до подробиць, точних наук, ремесел, що вимагають скрупульозності і точності виконання робіт (годинникар, фармацевт, каліграф).

Значення яскравого білого кольору у фен-шуй аналогічно значенню світла (сонячного або штучного): воно залучає ци. Проте його присутність в будинку або квартирі ретельно дозується, вивіряється і аналізується з точки зору збереження балансу інь і ян. Абсолютно біла кімната холодна, сліпуча, в ній відчуваєш себе так само неспокійно, як в кімнаті, де все забарвлено в чорний колір. 

БЛАКИТНИЙ 

Блакитний - колір Піднебіння, спокою і споглядання. Головна його властивість, яка широко використовується у фен-шуй, - здатність заспокоювати, вносити до душі упокорювання, бажання пізнати світ і своє місце у ньому.  

Якщо у вашому будинку є кімната для медитації, то блакитний прекрасно підійде для її оформлення.  Щоб зануритися в роздуми про Піднебіння, свою долю, дао гармонії світу, зовсім не обов'язково вирушати в спеціальну кімнату. Досить вибрати такий предмет в інтер'єрі вашого кабінету, спальні або навіть кухні, який залучає додатковий потік ци і викликає у вас бажання роздумувати. Це можуть бути пейзаж або килим на стіні в блакитних тонах, блакитний килимок для медитації, фарфоровий сервіз, виконаний в тій же колірній гаммі. 

Блакитний - колір Води, відтінок синього кольору. Синій і ще більш насичений, яскравий колір - індиго - загострюють інтуїцію і стимулюють духовні потяги в душі людини. Вони залучать додаткову кількість ци в зони сім'ї і знань. Кольори Води ідеальні для тих приміщень в будинку, які знаходяться під заступництвом цих стихій - у ванні, туалеті. 

ЗЕЛЕНИЙ

Зелений - колір Дерева, асоціюється з весною і зростанням, символізує світ і спокій. Цей колір заспокоює, утихомирює, лікує від стресів, стримує жаль і знімає душевний біль.   У зоні багатства вашої квартири він стане символом прибутку, зростання добробуту сім'ї, якщо ви доповните інтер'єр червоним і золотим кольорами. У зону слави зелений залучить потік ци і внесе гармонію до ваших стосунків з тими, що оточують.

Жовто-зелена колірна гамма - це спокій і оптимізм - ті якості характеру, які дозволять вам добитися успіху і зайняти гідне місце в суспільстві. Активізуючи за допомогою зеленого зону кар'єри, ви доб'єтеся просування по службі. Зелений колір личить і для тих приміщень, де люди сплять, відпочивають і розслабляються - для кімнати відпочинку в офісі, вітальні або їдальні, ясно-зелений хороший для обробки дитячої кімнати.  

ЖОВТИЙ

Жовтий - колір Сонця, веселості і успіху. Він символізує позитивну енергію. Енергія Сонця дає життя всьому, що є на землі прекрасного: рослинам, тваринам, людині. Жовтий колір стимулює, веселить, оживляє навіть найпохмуріші приміщення і заставляє всіх посміхатися, радіти життю і думати лише про хороше.  

Стимулюючі властивості жовтого кольору використовують в секторі слави і центрі успіху. Успіх - це винагорода за оптимізм, енергійність і людинолюбство. Використовуйте колір успіху для залучення у ваш будинок щастя, душевного тепла, поліпшення настрою, активізації позитивного мислення.  Жовтий прекрасно підійде для оформлення вітальні - духовного центру вашого будинку, місця, де спілкуються і розважаються всі члени сім'ї.  Колір - потужний засіб фен-шуй для стимулювання зон багуа і залучення ци. Правильне і своєчасне його вживання в інтер'єрі принесе вам щастя, допоможе добитися успіху в житті. 

ФІОЛЕТОВИЙ

Фіолетовий -  він тісно пов'язаний з духовною стороною людського життя, стимулює фантазію, несе в собі енергію і спокій одночасно, залишає враження присутності поруч чогось неземного, дивного, чарівного. Кожна людина бачить у ньому щось особливе, але трактує по-своєму: одних фіолетовий заставляє обернути думки до Бога, в інших стимулює творчий процес і надихає на благородні вчинки, третіх занурює в мрії.  Одне очевидне - цей колір загострює плотське сприйняття світу, тому не личить для тих приміщень, де люди відпочивають (тілом і душею). Краще всього використовувати його для активізації зони багатства. Ви відчуєте натхнення, вас відвідають нові ідеї, приплив позитивної енергії допоможе зосередитися і зайнятися справою. 

Фіолетовий в зоні багатства можете доповнити червоним і зеленим, отримаєте "вибухову" символіку: натхнення енергія прогрес і оптимізм. З таким потенціалом ви здолаєте всі перешкоди і неодмінно доб'єтеся успіху.

КОРИЧНЕВИЙ

Цей колір нейтральний, але його світлі тони сприятливіші для сприйняття, чим темні.  Коричневий колір в інтер'єрі краще всього личить для меблів. 

Різні його відтінки - від світлого, майже бежевого, до насиченого шоколадного - добре можуть виглядати в обробці передпокою, але дуже багато тут залежить від її освітленості. Чим темніше передпокій, тим світліше має бути колір. 

Бежевий, персиковий і колір кави з молоком красиво виглядають в обробці ванної кімнати, особливо якщо доповнити дизайн темнішими деталями.  Але не перестарайтеся з ними, якщо це приміщення дуже маленьке.  Коричневий колір заспокоює, знімає втому, вселяє відчуття міцності і добротності, стимулює фантазію. Краще всього використовувати його для активізації зони багатства.

СІРИЙ

Цей колір має безліч відтінків і є прекрасним фоном. Він - як і білий та чорний - відноситься до "універсальних" кольорів, оскільки гармонує майже зі всіма іншими.  Сірий спокійний і нейтральний, але сам по собі трохи нудний, тому використовувати в інтер'єрі кімнати або удома лише його небажано.  Такі стримані тони, як сірий, можуть бути хорошим фоном для дорогих предметів інтер'єру. Наприклад, уздовж світло-сірих стін можна поставити вишукані меблі або повісити на саму стіну коштовну картину. 

Якщо проблема схуднення дуже актуальна для вас, спробуйте оформити в сірих тонах кухню - це допоможе рідше там бувати.  Сірий колір - колір практичності і розсудливості, обережності і недовір'я. Для тих, хто любить усамітнюватися і залишатися в тіні. Гасить напругу, але може вселяти нудьгу. У багатьох цей колір асоціюється з багатством, розкішшю і красою. Він має властивість збуджувати і піднімати настрій. 

ЧОРНИЙ

Будь-який колір у поєднанні з чорним стає яскравішим і виразнішим, але велика кількість цього кольору в інтер'єрі можливо лише за відсутності дефіциту освітлення. 

Якщо ви дуже любите чорний колір, то ми рекомендували б поєднувати його з дзеркальною поверхнею - наприклад, використовувати в обробці блискучі панелі або глянсову плитку.  Чорним можна відкоригувати приміщення, оскільки, поглинаючи світло, він зменшує простір.  Чорний колір - це колір порожнечі і заперечення. Вселяє печаль, але може знімати втому.

Небажано захоплюватися цим кольором.

Поради 

Вибираючи колір обробки тієї або іншої кімнати, необхідно враховувати, як орієнтована ваша квартира по сторонах світла. Якщо вікна кімнати виходять на південь, вибирайте холодні тони, якщо на північ - теплі. 

Стелю можна візуально зробити нижче, якщо забарвити її на декілька відтінків темніше, ніж стіни. І навпаки: зробити вище, якщо забарвити в білий колір.  Візуально зменшити велике приміщення можна за допомогою насичених теплих і темних тонів. 

Розширити невелике приміщення можна, використовуючи світлі і холодні відтінки, - наприклад, ясно-блакитний, сріблясто-сірий, ясно-салатовий. 

Теплі кольори володіють властивістю зближувати стіни і візуально небагато зменшувати простір. 

Темні меблі не радять ставити в маленьких приміщеннях, а також вішати штори і килими темних відтінків.  Двері краще виглядають, якщо вони світлі - білі, світло-сірі або кольори слонової кісті.  Небажано використовувати в інтер'єрі кімнати більше п'яти кольорів. 

Яскраві кольори краще не робити домінуючими, а використовувати в окремих деталях, акцентуючи увагу. 

Вибираючи колір для дитячої кімнати, простежте за своєю дитиною. Визначити, який колір подобається їй більш за все, якими фарбами малює або в які іграшки грає. Вибирайте колір відповідно до переваг дитини. 

Пам'ятайте, що краще колірне рішення те, в якому ви і ваші близькі відчуваєте себе комфортно.