Ми створюємо не просто красивий дизайн, ми створюємо атмосферу.

Шпалери

Шпалери

Декоративні штукатурки

Декоративні штукатурки

Ліпнина

Ліпнина

Штори та карнизи

Штори та карнизи

Художні роботи

Художні роботи

Елементи інтер'єру

Елементи інтер'єру

Фен-шуй в дизайні Львів

Фен-шуй в дизайні квартири: колір 

Кожен колір, згідно з вченням фен-шуй, відноситься до однієї з двох груп – ян або інь. 

Вибираючи колір для оформлення якої-небудь кімнати в квартирі необхідно брати до уваги колір елементу господаря цієї кімнати. 

Для тих приміщень, які знаходяться поблизу з вхідними дверима, фен-шуй рекомендує використовувати кольори яскравих відтінків, вітаються контрастні поєднання кольорів, наприклад, синій з жовтим, червоний з білим і чорним і так далі.  Що стосується узорів, то краще вибрати чіткі узори, що складаються з ламаних ліній. Це прекрасно підійде для створення дизайну вітальні. 

Для спальні краще вибрати світлі пастельні тони, оскільки спальня – це та кімната, в якій володарює інь. З узорів сюди добре підійдуть нечіткі силуети, плавні лінії. 

При створенні дизайну кухні краще використовувати кольори помаранчевої, зеленої, жовтої і коричневої гамми (ці кольори відповідають одній з чотирьох стихій – Дерева, Металу, Землі і Вогню).  А ось синій і чорний кольори для кухні не личать, це кольори стихії Води, які краще всього використовувати при декоруванні ванної кімнати і туалету, для останніх приміщень кількість цих кольорів має бути обмежена невеликою кількістю.

Колірні рішення в спальні 

Психологи встановили, що для спальні краще всього личать спокійні світлі  відтінки, такі як бежевий, ясно-блакитний і ясно-зелений.  Жовтий колір, на думку психологів, робить сновидіння оптимістичнішими, а в реальності він піднімає настрій. Спальня в білих тонах, згідно з дослідженнями, в більшості випадків сприяє відсутності сновидінь, тобто в спальні білого кольору сни майже не сняться, цей колір дозволяє підсвідомості повністю очиститися.  Що ж стосується загальних рекомендацій по поєднанню різних кольорів в спальні, то тут можна виділити наступні основні принципи:  

- якщо для спальні як основний колір вибраний зелений, то його бажано урізноманітнити, додавши теплі тони, оскільки інакше кімната вийде дуже стриманою, позбавленою емоцій;

- червоний колір для спальні не дуже личить як основний, його краще використовувати в аксесуарах;

- для спальні в стилі мінімалізму прекрасно підійде поєднання чорного і білого кольорів;

- любителям помаранчевого кольору потрібно пам'ятати, що в спальні такий колір потрібно робити м'якше, наприклад, за допомогою використання таких холодних кольорів як блакитний, сірий.

Фен-шуй в дизайні квартири: світло в квартирі 

Згідно з ученням фен-шуй світло нейтралізує негативну енергію і все зле, що є в квартирі.  Джерелами природного освітлення є як пряме сонячне світло, що потрапляє в квартиру, так і відбиті сонячні промені.  Важливо досягнути гармонії в приміщенні, в ньому не повинно бути дуже жарко (переважання ян) або дуже холодно (переважання інь), атмосфера кімнати не повинна дуже заспокоювати або надавати надмірно збуджуючу дію. 

З допомогою освітлення можна не лише змінити відчуття людини, але і вплинути на те, яким чином він сприйматиме довкілля.  Так, за допомогою правильно підібраного освітлення можна підкреслити певні форми або кольори, звернути увагу на потрібні ділянки кімнати і приховати те, що не хочеться виділяти. 

Світло притягує сприятливу енергію ци і відлякує негативну енергію ша.  Направлене освітлення однієї з частин кімнати дозволить поліпшити певну сторону життя господарів кімнати.  Наприклад, для кар'єрного зростання необхідно додати освітлення в зону слави. Можна освітити цю зону на своєму робочому столі або ж виділити її у вітальні або кабінеті.

Колір в дизайні вітальні 

Колірна гамма кожної окремо взятої вітальні, як правило, відповідає тим кольорам, які в розумінні господарів у вітальні створюють комфорт і затишок.  Одні вважають, що затишна вітальня – це кімната, в якій кольори обов'язково мають бути спокійними, приглушеними, а інші, навпаки, віддають перевагу яскравій барвистій різноманітності.  Основне правило тут – колірна гармонія інтер'єру всієї кімнати в цілому. Можна узяти певний колір за основу, а потім різноманітити його за допомогою схожих відтінків. А можна, навпаки, підбирати відтінки контрастні до основного кольору.  При створенні дизайну вітальні корисно взяти до уваги декілька основних рекомендацій:

- темні стіни і світла стеля візуально збільшать висоту стель;

- кімната, рівномірно забарвлена в світлий колір, здається більшою;

- поєднання «світлий верх, темний низ» або навпаки додасть вітальні відчуття стійкості;

- якщо потрібно зробити приміщення візуально ширшим, то можна використовувати для стін світлі відтінки, а для стелі – темні;

- ефекту оригінальності і новизни можна добитися за допомогою використання для різних стін вітальні різних кольорів.

Фен-шуй в дизайні квартири: використання дзеркал 

Дзеркала у фен-шуй досить широко використовуються для дизайну квартир, точніше для створення правильного потоку енергій в квартирі.  Основна властивість дзеркал – відбивати світло, тому вони використовуються як для направлення позитивної енергії ци в потрібні зони квартири, так і для віддзеркалення негативної енергії ша, потік ша в цьому випадку повертається до джерела. 

За допомогою правильний розташованого дзеркала можна як додати один з кутів, так і «прибрати» його, дзеркала володіють властивістю змінювати зовні планування приміщення, якщо це необхідно. Основне правило – використовувати дзеркала лише добре все передбачивши, оскільки неправильно розміщене дзеркало може призвести до негативних наслідків.  Згідно фен-шуй, не слід використовувати в квартирі такі дзеркала, в яких голова людини не відбивається повністю. Саме тому не рекомендується для дизайну квартир користуватися дзеркальною плиткою. Не можна розміщувати дзеркала прямо навпроти вхідних дверей, а також напроти ліжка.

Освітлення в спальні 

Одне із значних  місць в дизайні спальні займає освітлення. У самому кращому випадку в спальню повинно потрапляти максимум природного освітлення. Що стосується штучного освітлення, то воно має бути дуже м'яким і у жодному випадку не різким.  Для цього рекомендується використовувати матові плафони на джерелах світла. Взагалі, м'яке світло досягається також і за допомогою різних абажурів з тканини.  Добре підійде для освітлення спальні торшер. Їх можна поставити декілька і при грамотному розташуванні вони створять в кімнаті прекрасну атмосферу. 

Як один з варіантів освітлення спальні сьогодні дизайнери пропонують використовувати лише точкові галогенові лампочки, які розміщуються таким чином, що при включенні світло відбивається від стелі спальні і від стін.

Зручно, коли вимикач влаштований таким чином, коли щоб погасити освітлення в кімнаті не потрібно вставати з ліжка. 

Що стосується освітлення зони туалетного столика, то тут потрібно використовувати джерело світла з різким і направленим світлом, оскільки у такому разі набагато краще виявляються всі деталі особи. 

Якщо в спальні є журнальний столик і крісло, то в цій зоні можна повісити бра з м'яким приємним світлом.

Використання кольору в дизайні кухні 

Досить поширене використання в дизайні кухонь таких кольорів як помаранчевий, жовтий червоний. Такі кольори створюють певний настрій, а також сприяють збудженню апетиту.

Якщо кухня невелика, то від великої кількості таких яскравих кольорів краще відмовитися, оскільки вони мають властивість візуально зменшувати приміщення, і невелика кухня здаватиметься ще менше, ніж є насправді. 

Якщо кухня призначена виключно для приготування їжі, а для всього іншого є їдальня, то для оформлення кухні підійдуть кольору синьої або зеленої гамми, вони освіжають, викликають асоціації, пов'язані із здоров'ям, з природою. 

Використовуючи холодні тони потрібно звернути увагу на те, що невелику кухню вони візуально збільшать, а ось кухня великих розмірів, оформлена в холодних тонах, може виробляти відчуття деякої порожнечі, тому в дизайні великої кухні можна сміливо використовувати тепліші і яскравіші кольори. 

Небажано використовувати в дизайні кухні як основні кольори відтінки темно-коричневої і чорної гамми, оскільки вони візуально зроблять кухню менше і, до того ж, володіють властивістю пригноблення апетиту.

Невеликий передпокій - тамбур 

Невеликі по розмірах передпокої-тамбури досить часто можна побачити як в будинках, що мають старе планування, так і в нових квартирах, побудованих по сучасних проектах.  Основна проблема, яка виникає при створенні дизайну таким передпокоєм, – це невелика площа приміщення. У разі потреби можна збільшити простір за рахунок суміжних з передпокоєм приміщень.  

Добитися візуального ефекту збільшення простору можна за допомогою розширення дверного проєму, а також за допомогою грамотно підібраних меблів.  Меблі у такому разі не мають бути глибокими, на них не повинно бути виступаючої фурнітури. Краще за все віддати перевагу меблям, які мають дзеркальні двері і розсувний механізм. 

Інколи невеликі передпокої мають дуже високі стелі. Для того, щоб уникнути відчуття дискомфорту, що виникає у такому разі, можна використовувати такі елементи як антресолі, в які вбудовані точкові світильники. 

Виправити такий недолік допоможуть і різні стельові конструкції з гіпсокартону. Зазвичай в таких випадках стеля має декілька різних рівнів, причому, якщо підлога викладена плиткою, то, як правило, геометрія стелі відображає малюнок кладки плитки на підлозі.

Коридор 

Нерідко можна зустріти квартири, в яких роль передпокою виконує коридор. Зазвичай він буває вузьким і довгим. У такому коридорі бажано спочатку виділити дві зони, кожна з яких матиме власне призначення. Це зона входу і вестибюль. 

Для візуального розмежування добре підійде підлогове покриття різних видів. Так у вхідній зоні це може бути плитка, а у вестибюльній – лінолеум, або, наприклад, можна поєднувати такі варіанти, як паркет і килимове покриття, а також інші види підлогового покриття.  Хороший ефект зонування досягається за допомогою використання різних колірних рішень, а також за рахунок грамотного світлового оформлення. Можна розділити зони за допомогою різнорівневої підлоги. 

Для того, щоб візуально зробити коридор ширше можна один напроти одного повісити два великі дзеркала у всю висоту стіни (від стелі до підлоги).  При виборі підлогового покриття краще віддати перевагу поперечній смужці або ж використовувати діагональне укладання підлогової плитки, що також зробить передпокій візуально ширше. 

Для стін краще вибирати світлі холодні тони, а ось від темних кольорів бажано відмовитися.

Дитяча для маляти 

Дитяча кімната є не просто ще однією кімнатою в квартирі.  Дитяча – це кімната, в якій дитя може проявити себе як особа, показати своє я, свою індивідуальність.

Вже давно психологи з'ясували, що навіть маля, якому всього три роки від народження вже має власну думку, яку необхідно враховувати батькам при розробці дизайну дитячої кімнати. 

У настільки юному віці у дитяти можна абсолютно чітко побачити симпатію до тих або інших кольорів, добре помітні певні смаки маляти, його інтереси, схильність до певних видів діяльності, наприклад, до активних ігор, до малювання і так далі  Не потрібно забувати і про те, що для розвитку дитини потрібні певні умови.

У ранньому віці маля дуже активно розвивається і формується як особа, тому від тієї атмосфери, яка пануватиме в його кімнаті, багато в чому залежить те, яким виросте дитя.

Тому загальна атмосфера дитячої кімнати повинна відповідати атмосфері, що панує у всій квартирі. Бажано використовувати в дизайні дитячої мобільні елементи, які дозволять періодично змінювати обстановку кімнати.

Дитяча для двох 

В дитячій кімнаті мають бути три основні функціональні зони: зона для відпочинку і сну, зона для занять, зона для ігор. Якщо в дитячій кімнаті живуть двоє маленьких господарів, то необхідно розмежувати територію для кожного з дітей.  Так, у кожного має бути своя зона для сну і відпочинку, своя робоча зона. А ось зона для ігор у дітей може бути загальною. 

Розділення зон можна здійснити з використанням різних перегородок і ширм, а також можна просто влаштувати в кімнаті два спальні місця і два робочих. Не зайвим буде і розділення шаф, можна кожній дитині виділити окрему власну шафу.

Як один з варіантів дизайну дитячою – зробити в центрі кімнати ігрову зону, яка виступатиме як загальна територія, по різних сторонах якої знаходяться особисті зони кожної дитини. 

У розмежуванні володінь маленьких господарів кімнати можна використовувати колірні рішення. Наприклад, на території одного з дітей може переважати один відтінок, а на території другого – інший.  В даному випадку обов'язково потрібно враховувати думку дітей при виборі переважаючих кольорів для їх володінь, адже саме вони проводитимуть тут значну частину часу.

Основні принципи дизайну дитячої 

Створюючи дизайн дитячої кімнати потрібно дотримуватися основних принципів, дотримання яких дозволить створити максимально комфортну кімнату для дитини, в якій вона буде із задоволенням проводити час за заняттями і розвагами. 

У дитячій кімнаті не повинно бути жодних потенційно небезпечних для дитини елементів, нічого гострого і такого, що стирчить, нічого такого, об що дитя може затнутися.  Вибираючи меблі для дитячої потрібно віддавати перевагу екологічним матеріалам, наприклад, підійдуть меблі з дерева. Всі предмети в кімнаті дитина повинна уміти діставати сама, це сприяє розвитку самостійності. 

Для дитячої кімнати понад усе личать теплі тони жовтих або рожевих відтінків, добре підійде оливковий колір. Це пов\'язано з тим, що протягом дня дитя отримує багато емоцій, які потім потрібно згладити, заспокоїти. Бажано не використовувати у великій кількості такі кольори як фіолетовий і яскраво-червоний. 

Якщо хочеться повісити на стіни які-небудь зображення, то потрібно їх періодично міняти, це сприятиме розвитку дитини. Малюнки самого маляти потрібно вішати за межами дитячої, адже це для неї пройдений етап, він постійно удосконалюється і старі «шедеври» йому вже нецікаві.

Фен-шуй в дизайні квартири: розміщення меблів 

Для забезпечення гармонії в квартирі важливо правильно розставити меблі.  Розміщуючи меблі в кімнаті потрібно досягти рівномірного їх розподілу по кімнаті, повинне досягатися відчуття рівноваги. За рахунок цього буде забезпечений баланс ян і інь.  Для того, щоб сприятлива енергія ци могла вільно переміщатися по кімнаті потрібно, щоб довкола предметів меблів, а також під ними була хоч би невелика кількість вільного простору. Саме тому фен-шуй рекомендує набувати меблів, що мають ніжки, для забезпечення вільного простору між предметами інтер'єру і підлогою. 

Не слід розміщувати крісла і дивани, а також встановлювати ліжко під стельовими балками, оскільки від балок вниз спрямовується потік негативної енергії ша і людина, яка розташувалася на кріслі або дивані, що знаходиться під балкою, може відчути легке нездужання, у неї може зіпсуватися настрій.  І вже тим більше не варто в такому місці спати.

Якщо немає можливості переставити меблі в інше місце, то до балки потрібно підвісити дві флейти з бамбука. 

Добре впливають на гармонію в квартирі картини, малюнки, зображення і предмети, що несуть позитивні емоції, а ось картини із зображеннями хижаків, предмети, які викликають неприємні асоціації і тому подібне краще прибрати з квартири.